WITAM!

Cześć, jestem Maciek, choć niektórzy z was mogą mnie znać z sieci jako Lasarda. Witam na moim blogu na którym umieszczać mam zamiar moje raporty z sesji, artykuły itp. Mam nadzieję, że wam się spodobają.

niedziela, 21 listopada 2010

W cieniu Milczącej Puszczy

Odcinek 4- Polowanie z Jego WysokościąPostacie:
1)Greyu: Edward Piastun- Człowiek,Śledczy,Technomag, Slavijczyk (Polak)- pracownik RTKA pod przykrywką zwyczajnego, kulejącego i bardzo bystrego detektywa, oraz książe Slavii.
2)Bartek: Bartłomiej Radziłłow- Człowiek, Ryzykant, Spirytysta, Slavijczyk- odważny "poskramiacz" demonów i upiorów który potrafi zmusić je do posłuszeństwa.
3)Maja: Victoria Grey- Człowiek, Salonowiec, Artysta, Alfheimka (Brytyjka)- wspaniała skrzypka i uwodzicielka.Opis:
Zwykły późnozimowy poranek w Uttenhoff. Nikodem znowu zachorował, więc leży w łóżku i się kuruje. Reszta natomiast siedzi teraz w salonie i zajmuje się swoimi sprawami. Edward czytał teraz gazetę i rzucił mu się w oczy jeden artykuł- dotyczący księcia Wotani Fredericka Willema Adalberta i jego podróży przez kraj. Jak się okazało jednym z punktów tej wycieczki może zostać Uttenhoff, lub pobliska miejscowość: Schwarzburg. Nie minęło dużo czasu jak pod drzwi naszych bohaterów przyszedł Burmistrz i graf ven Hartz-Wiesewalde prosząc ich o pomoc w przyciągnięciu uwagi Jego Wysokości. Edwardowi z miejsca przypomniało się iż książę Frederick uwielbia polowania. Natychmiast zaproponował Burmistrzowi co można zrobić by Adalbert przybył do Uttenhoff. Reszta oczywiście też wpadła na kilka pomysłów: Victoria postanowiła zagrać specjalnie dla księcia, a Bartłomiej urządzić wspaniały pokaz spirytystyczny.
Wykonaliśmy tutaj krótki i prosty konflikt w którym przeciwnikami naszych bohaterów był Schwarzburg. Nasi bohaterowie dzięki swoim pomysłom rozgromili konkurencję. Z konfliktu wynikło tyle, że mieszkańcy Schwarzburga byli zadufani w sobie, myśleli że mają wszystko co potrzeba by zdobyć uwagę księcia, oraz takie miasteczko jak Uttenhoff nie ma co z nimi konkurować. Burmistrz Schwarzburga bardzo się zdziwił gdy kilka tygodni później przyjechał w odwiedziny do Uttenhoff i ujrzał te wszystkie dekoracje oraz 3 znane osobistości- Edwarda, Bartłomieja i Voctorię. Załamany natychmiast wyjechał z miasta.
Nazajutrz do miasteczka przybył książę- swoją limuzyną i z ogromną obstawą podjechał pod scenę którą wybudowano na tą uroczystość. Czekali tam już na niego burmistrz Uttenhoff i nasi bohaterowie. Po serdecznym przywitaniu księcia (Edward również będąc księciem, przywitał się z nim jak równy z równym), rozpoczął się pierwszy występ- koncert w wykonaniu Victorii, który wyszedł jej genialnie. Następnie odbył się obiad powitalny, a potem główny punkt programu. Księcia zabrano w pobliże dzikiej puszczy gdzie wypuszczono dziką zwierzynę i rozpoczęło się polowanie. Niestety książę był trochę nieznośny i zbyt często zbliżał się do Dzikiej Puszczy. Na szczęście naszym bohaterom udało się go odciągać stamtąd. Po jakimś czasie Księciu udało się w końcu upolować wielkiego niedźwiedzia, więc wszyscy mogli wrócić do miasteczka, gdzie miały się odbyć ostatni punkt programu: pokaz spirytystyczny Bartłomieja. Gdy mężczyzna szykował się do pokazu, pod sceną, tam gdzie na honorowych miejscach siedział książę, burmistrz i reszta bohaterów doszło do jakiegoś zamieszania. Miejscowy pastor kościoła reformowanego z przybyłym organistą kościoła dualistycznego pokłócili się o poglądy polityczne i do kłótni wplątali samego księcia Wotanii. Nasi bohaterowie musieli ratować miasto przed pismakami którzy na pewno wykorzystaliby ten spór przeciw mieszkańcom miasta. Dlatego też zaczęli odciągać pastora i organistę od księcia i starali się zakończyć ich kłótnię. Udało im się to dość łatwo, dzięki czemu Adalbert nie stracił dobrego humoru.
Nazajutrz książę opuścił miasto bardzo chwaląc sobie Uttenhoff i jego mieszkańców. A w gazetach oczywiście kto był chwalony za wspaniałe powitanie księcia Wotanii? No oczywiście, że nasi bohaterowie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz